"O tym nie można zapomnieć… – spotkania z osobami, które przeszły piekło obozów i deportacji podczas II wojny światowej". VIII edycja projektu. Rok szkolny 2017/2018
Finałowe prezentacje projektu w dniach 4,5,7 i 18 czerwca 2018 r.
Na zdjęciu: Grupa uczniów i nauczycieli-opiekunów zespołów wraz z kilkoma zaproszonymi świadkami historii, którzy wzięli udział w prezentacji najciekawszych fragmentów notacji historycznych w jednym z czterech dni finałowych prezentacji - 7 czerwca 2018 r. w CE IPN „Przystanek historia” w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 21/25.
Lista szkół w finale, ósma edycja, 2017/18 r.
Nazwa szkoły |
Imię |
Termin prezentacji finałowej |
Liczba uczniów |
Miejsce podczas prezentacji finałowej |
LXXXIII (83.) LO im. E. Konopczyńskiego
|
Anna Krzykowska
|
4 czerwca |
12 |
II miejsce ex aequo (notacja z p. dr Różą Krzywobłocką- Laurów) |
LXVII (62.) Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Gen. Andersa
|
Dorota Rutkowska- Zając
|
4 czerwca |
24 |
|
Gimnazjum przy Autorskim Liceum Ogólnokształcące nr 42 w Warszawie
|
Ewa Bednarczyk
|
4 czerwca |
10 |
III miejsce (notacja z p. Aliną Dąbrowską) |
46 LO im. Stefana Czarnieckiego
|
Mirosława Chmielewska-Dryszel
|
4 czerwca |
9 |
II miejsce ex aequo (notacja |
Zespół Szkół
|
Zdzisława Rycyk -Lubaś
|
4 czerwca |
4 |
I miejsce - notacja |
Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Dąbrowskiej |
Barbara Żmija |
4 czerwca |
5 |
|
ZSO; 27 LO Lublin
|
Cezary Dmowski |
5 czerwca |
8 |
II miejsce ex aequo- notacja z p. Haliną Górską |
II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku |
Katarzyna Mądrachowska
|
5 czerwca |
5 |
|
IV Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej
|
Grzegorz Gębka Ewa Mochol
|
5 czerwca |
5 |
IV miejsce – notacja z p. Zdzisławem Badio |
III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej |
Aneta Teterycz
|
5 czerwca |
5 |
I miejsce – notacja |
Zespół Szkół Liceum Ogólnokształcące
|
Marcin Gągolewski
|
5 czerwca |
20 |
II miejsce ex aequo- notacja V miejsce – notacja |
Zespół Szkół Ogólnokształcących |
Ewa Węgrzecka Agnieszka Głodała |
7 czerwca |
5 |
|
Publiczne Gimnazjum |
Krysia Kaca Ewa Węgrzecka
|
7 czerwca |
21 |
I miejsce - notacja z p. Marią Stroińską |
Publiczne Gimnazjum im. Orła Białego
|
Ewelina Kościesza
|
7 czerwca |
9 |
V miejsce, zespół 1 - notacja |
Zespół Szkół w Legionowie Gimnazjum nr 4 |
Marcin Kościesza |
7 czerwca |
25 |
II miejsce: zespół 5 - notacja |
Gimnazjum im. J. K. Branickiego w Zespole Szkół i Przedszkole
|
Ireneusz Przeździecki |
7 czerwca |
15 |
IV miejsce - notacja z p. Leokadią Nowik) |
V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku
|
Justyna Bieryło
|
7 czerwca |
5 |
III miejsce - notacja z p. Zenonem Puchalskim |
Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy PWSZ
|
Małgorzata Fijałkowska |
7 czerwca |
12 |
|
LXIII (63.) LO im. Lajosa Kossutha |
Dorota Myśliwska |
7 czerwca |
10 |
|
Zespół Szkół Nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego LO im. W. Milewicza |
Aneta Tarnowska-Wilczyńska
|
18 czerwca |
7 |
Wyróżnienie za notację z p. Ireną Persak |
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach
|
Joanna Mędza
|
18 czerwca |
5 |
II miejsce - notacja z p. Haliną Witkowską |
Gimnazjum im. Konstantego Mikołaja Radziwiłła |
Magdalena Zalewska Agnieszka Dudek
|
18 czerwca |
19 |
III miejsce - notacja z p. Barbarą Piotrowską |
Gimnazjum nr 134 w Warszawie przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym nr 4 |
Piotr Miśkiewicz
|
18 czerwca |
5 |
|
Gimnazjum nr 7 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie
|
Beata Barakszyn |
18 czerwca |
8 |
|
Zespół Szkół Technicznych |
Anna Trawka |
18 czerwca |
4 |
IV miejsce - notacja z p. Marią Wilkoń |
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzeszowie |
Monika Flaga
|
18 czerwca |
4 |
|
Zespół Szkół Publicznych |
Beata Suwała-Szczechowska |
18 czerwca |
5 |
|
Zespół Szkół Technicznych |
Danuta Krasicka
|
18 czerwca |
5 |
|
Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie |
Dorota Bałuka
|
18 czerwca |
4 |
|
Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego |
dr Dariusz Półćwiartek |
18 czerwca |
5 |
|
Salezjański Zespół Szkół Publicznych „Don Bosko” |
Katarzyna Jendrusiewicz |
18 czerwca |
5 |
I miejsce i V miejsce - |