Kalendarium

Konkurs w ramach projektu edukacyjnego „Wehikuł czasu” rozstrzygnięty! Uroczysty finał 10 czerwca 2013

W drugim semestrze roku szkolnego 2012/2013 poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej ogłosił dla uczniów szkół podstawowych nowy projekt edukacyjny „Wehikuł czasu”. Projekt miał na celu rozwinięcie wśród uczniów zainteresowania przeszłością i pogłębianie wiedzy na temat historii PRL.

Zadaniem uczniów było odnalezienie w swoim otoczeniu przedmiotów z okresu PRL, sfotografowanie i opisanie ich przeznaczenia oraz rodzinnych historii z nimi związanych. Zgromadzone przez uczniów przedmioty posłużą jako eksponaty wystawy zorganizowanej w ramach finału projektu w siedzibie IPN w Poznaniu.

Zainteresowanie projektem było bardzo duże, wpłynęło 150 prac konkursowych, spośród których wybraliśmy najlepsze i przyznaliśmy ich autorom nagrody specjalne. Jednocześnie wyróżniliśmy kilkanaście prac, które również zostaną nagrodzone.

Oto wyniki:

Nagrody specjalne:

•Dutkowska Katarzyna i Dutkowska Barbara SP nr 10 Poznań
•Kinecki Konstanty SP nr 1 w Grodzisk Wielkopolski
•Łętowski Norbert SP w Golinie
•Mikołajczyk Olga SP nr 1 Turek
•Pyszny Jakub SP 11 Poznań
•Słowiński Michał SP nr 6  Śrem
•Świergiel Weronika SP Plewiska


 Wyróżnienia:

•Błaszczyk Julia SP nr 52 Poznań
•Brąber Eryk SP Maniewo
•Brkić Natalia SP nr 11 Poznań
•Buczyńska Maria SP nr 1 Poznań
•Czudowski Marcin Jan SP nr 5 Gniezno
•Dąbrowski Karol SP nr 11 Poznań
•Domżał Paulina SP nr 11 w Poznań
•Dutkowska Katarzyna i Dutkowska Barbara SP nr 10 Poznań
•Dziamara Martyna SP nr 1  Turek
•Frąckowiak Adrian ZS nr 3 Kościan
•Gadzińska Roksana SP nr 5 w Gniezno
•Glapa Aleksander SP nr 1 Grodzisk Wielkopolski
•Iwiński Adam SP Łuczywno
•Jankowski Krzysztof SP nr 11 Poznań
•Kaczmarek Zofia SP nr 1  Grodzisk Wielkopolski
•Kałek Dominika SP nr 1  Poznań
•Kinecki Konstanty SP nr 1 w Grodzisk Wielkopolski
•Łętowski Norbert SP w Golinie
•Marciniak Julia SP nr 1 w Grodzisk Wielkopolski
•Masiera Hubert SP Maniewo
•Mądra Emilia SP nr 1 Grodzisk Wielkopolski
•Michalak Stanisław ZSP Grzymiszew
•Mikołajczyk Olga SP nr 1 Turek
•Morawiec Jakub SP Manieczki
•Muraszewski  Łukasz ZS Przedecz
•Naraziński Eryk ZS  Przedecz
•Nowak Hubert i Ogonowski Jakub ZS nr 3 Kościan
•Orzechowski Jan SP nr 6 Śrem
•Pyszny Jakub SP 11 Poznań
•Ryske Rafał ZS Przedecz
•Rzepczyńska Julia ZSP Sowina Błotna
•Słowiński Michał SP nr 6  Śrem
•Sobczak Pola SP nr 1 Turek
•Stefaniak Filip SP w Lipinach
•Straszewska Barbara SP nr 11 Poznań
•Świergiel Weronika SP Plewiska
•Taborek Wiktoria ZSP Grzymiszew
•Walachowska Natalia ZS Czacz
•Walaszczyk Marika ZSP Grzymiszew
•Walkowiak Jagoda SP nr 5 Gniezno
•Wojdak Mateusz ZSP Grzymiszew
•Woźniak Jędrzej SP nr 5 Gniezno
•Wrzeszcz Anna SP Maniewo
•Wrzeszcz Małgorzata SP Maniewo

Autorów prac oraz ich opiekunów (rodziców lub nauczycieli) serdecznie zapraszamy na finał projektu do siedziby IPN w Poznaniu 10 czerwca o godz. 12.00.

Gratulujemy!

Koordynatorzy projektu:
Marta Szczesiak-Ślusarek tel.61 835 69 64
Katarzyna Florczyk tel. 61 835 69 64

Liczba wejść: 3985, od 03.06.2013